Kadra
Województwo podlaskie
Koordynator programu

Ekspert w dziedzinie administracji publicznej, cyfryzacji, sektorów kreatywnych i rozwoju strategicznego z praktyką w pracy na wysokich stanowiskach administracyjnych. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku Prawo. W latach 2023-2024 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji. W latach 2022-2023 zajmował to stanowisko w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2017-2020 był doradcą Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w latach 2020-2022 specjalistą prawno-administracyjnym w biurze strategii w Polskiej Fundacji Narodowej. W latach 2015-2017 pełnił rolę Prezesa w fundacji Instytut Suwerennej.
Mentor dla uczestników programu

Urzędnik państwowy, kilkukrotnie pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Cyfryzacji. Był doradcą wiceprezesa rady ministrów. Udzielał się również jako działacz NGO, był ekspertem i koordynatorem projektów w Fundacji Republikańskiej. Pracował na uczelni. Był menadżerem w KGHM Polska Miedź SA. Obecnie przedsiębiorca w branży public affairs. W swojej pracy skupiał się przede wszystkim na sprawach międzynarodowych i unijnych oraz na działaniach legislacyjnych. Ukończył politologię oraz socjologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studium polityki zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, administrację i zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej oraz program MBA organizowany przez Stanford Research Institute International. Żonaty, ma dwóje dzieci.
Województwo lubelskie
Koordynator programu

Menedżer projektów społecznych i edukacyjnych, specjalizujący się w strategicznym zarządzaniu oraz współpracy między NGO, administracją publiczną i biznesem. W latach 2020–2024 zastępca dyrektora w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gdzie koordynował projekty z zakresu estetyki przestrzeni publicznej i zarządzania archiwami. W latach 2018–2020 doradca w Centrum Analiz Strategicznych KPRM, odpowiedzialny za planowanie polityk publicznych. Założyciel i były prezes Fundacji Scytia (2015–2020), realizującej międzynarodowe inicjatywy w obszarze edukacji, kultury i społeczeństwa obywatelskiego. Posiada doświadczenie naukowe w modelowaniu sieci neuronowych i analizie sygnałów EEG, zdobyte w Zakładzie Neuroinformatyki UMCS (2015–2018). Łączy interdyscyplinarne wykształcenie i praktyczne doświadczenie w administracji, NGO i nowoczesnych technologiach, wdrażając innowacyjne rozwiązania na styku kultury, edukacji i społeczeństwa obywatelskiego
Mentor dla uczestników programu

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku prawo oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Kolegium Gospodarki Światowej. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie, zakończoną uzyskaniem tytułu zawodowego radcy prawnego. Doradca prawny organizacji pozarządowych, trener i wykładowca kwestii prawnych związanych z funkcjonowaniem III-go sektora. Wieloletni członek organów wykonawczych NGO.
Województwo podkarpackie
Koordynator

Studentka prawa, aktywnie angażuje się w działalność w organizacjach studenckich- w roku akademickim 2023/2024 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu Koła Naukowego Komparatystyki Prawa Cywilnego UR. Wolontariuszka w różnorodnych projektach. Wielokrotna stypendystka stypendium rektora dla najlepszych studentów. Pełni funkcję dyrektora biura Fundacji Misji Obywatelskiej oraz koordynatora projektów.
Mentor dla uczestników programu

Ukończył prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie jest słuchaczem studiów podyplomowych z Administrowania Funduszami Unijnymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z sektorem pozarządowym związany od kilku lat, członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem II Kadencji (2021-2023), Członek Komisji Konkursowych dla NGO w Samorządzie Województwa Małopolskiego, koordynator projektów.
Mentor dla uczestników programu

Ukończył prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie jest słuchaczem studiów MBA na Uniwersytecie Rzeszowskim. Z sektorem pozarządowym związany od 2016 r. w ramach którego koordynował projekty o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Współpracownik Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie. Współpracował również z Instytutem Nowej Europy i Instytutem im. Mikołaja Sienickiego.
Trenerzy

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, działacz społeczny i akademicki. Współtwórca i pierwszy prezes Fundacji Instytut im. Benedykta Dybowskiego, zajmującej się popularyzacją nauk o środowisku i wpływie człowieka na jego kondycję, a także wspierającej NGO i osoby indywidualne w działaniach administracyjnych i inwestycyjnych, w tym związanych z odnawialnymi źródłami energii. W toku prowadzenia zadań publicznych w niniejszym podmiocie odpowiadał za współpracę na linii NGO-podmiot publiczny, z takimi partnerami jak m.in.: “Sanepid”, Politechnika Lubelska, Rada Dzielnicy Głusk, czy Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości i liczne placówki edukacyjne.. Specjalista ds. pozyskiwania funduszy w ramach programów dotacyjnych, koordynator wielu projektów “miękkich” i infrastrukturalnych. Współpracował w tej materii z podmiotami ekonomii społecznej i organizacjami III sektora. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze koordynowania robót budowlanych i procesów inwestycyjnych różnej skali i zakresu, zarówno od strony administracyjnej, jak i techniczno-logistycznej, a także doświadczenie urzędnicze, związane z prowadzeniem postępowań regulowanych Kodeksem Postępowania Administracyjnego i aplikowaniem założeń ustawy Prawo Wodne.